Як правильно підготувати машину до зими? Поради фахівця

Готувати машину до холодів краще заздалегідь, не чекаючи снігопадів. Експерти не втомлюються повторювати, що зима «зжирає» автомобіль набагато швидше, ніж літо.

Інженер-технолог автомобільного виробництва Рустам Халіков радить автомобілістам напередодні зими звернутися в автосервіс, де фахівці проведуть повну діагностику автомобіля. Якщо такої можливості немає, то оглянути автомобіль можна самостійно.

Перевірити масло

Розпочати підготовку автомобіля краще з перевірки масла. Перед зимою експерти рекомендують його замінити на свіже. При виборі масла потрібно звернути увагу на клас його в’язкості. Маркування зимового масла – це зразки, позначені літерою W (з англ. Winter – зима), а також числом перед нею: SAE 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W. В умовах помірних широт рекомендують використовувати масла з коефіцієнтами від 10 до 25, а ось тим, хто живе в Сибіру або на Далекому Сході, краще придбати варіанти з цифрами 0 або 5.

До речі в рубриці корисних посилань сьогодні хотіли б вам порадити купить амортизаторы по самій доступній ціні в інтернеті!

Свічки запалювання і акумулятор

Особливу увагу слід звернути на свічки: якщо вони в поганому стані і пропускають запалювання, то взимку машина може не завезти.

Проблеми з пуском двигуна можуть виникнути через акумулятора, тому до настання холодів слід перевірити рівень дистильованої води в ньому. Якщо вона випарувалася за літо, воду потрібно долити, а потім зарядити батарею на автомобілі або за допомогою спеціального зарядного пристрою.

«Якщо акумулятор витратив свій ресурс, його краще замінити на новий», – каже Рустам Халіков.

Заміна шин

Державтоінспекція рекомендує міняти літню гуму на зимову при середньодобовій температурі повітря від +5 до +7 градусів. Навіть якщо в місті сніг не випав, ранкова ожеледиця може створити небезпечну ситуацію на дорозі.

«Найболючіше питання для автомобіліста – це вибір шин. Краще вибирати з шипами, так як в більшій частині Росії зима сувора і полій під снігом зустрічається майже всюди », – каже Рустам Халіков.

Знаки «Шипи» продаються в автомагазинах, автосервісах і заправках. Водії можуть і самі їх роздрукувати. «Шипи» – це знак у вигляді рівностороннього трикутника білого кольору вершиною догори з каймою червоного кольору, в який вписано літеру «Ш» чорного кольору (сторона трикутника не менше 200 мм, ширина кайми – 1/10 сторони). Знак встановлюється тільки на автомобілях, що мають шиповані шини.

Вторинні моменти

Готуючи машину до зими, потрібно також перевірити амортизатори, гальмівні колодки, агрегати і вузли автомобіля. Крім того, заздалегідь можна залити в бачок склоомивача незамерзаючу рідину. Після процедури скла потрібно ретельно промити, щоб рідина потрапила в усі патрубки.