Держзакупівлі: короткий гід початківця постачальника

Що таке держзакупівлі?

Держзакупівлі – це система, за допомогою якої державні компанії шукають постачальників товарів і послуг. Причому закупівлі ці можуть бути будь-якого масштабу – від покупки канцелярських кнопок до побудови стадіонів. Сьогодні доля держзакупівель, яка припадає на малі та середні підприємства, – близько 15% від усього обсягу ринку (а це близько 5 трлн рублів), і вона неухильно зростає.

Навіщо брати участь в Держзакупівлі?

Держзакупівлі дозволяють Отримати великого і надійного замовника, Який точно заплатить. Це ще й можливість збільшити обсяг продажів і розширити географію торгівлі. Ходять чутки, що держконтракти Отримати вдається тільки «своїм», мовляв, «з боку” не варто і намагатися. НЕ вірте цьому. Якщо у вас гідний товар або послуга, то є всі шанси Отримати Держзамовлення. І для цього не потрібно витрачати гроші на рекламу, але доведеться витратити час і сили, щоб розібратися в деталях.

До речі все про державні закупівлі онлайн tender за  активним посиланням!

Які бувають держзакупівлі?

Держзакупівлі діляться на неконкурентні (ніякого конкурсу не проводиться) і конкурентні (учасникам треба буде поборотися за право поставлять свій товар).

Неконкурентний спосіб – це так звана закупівля в єдиного постачальника. Згідно із законом таке можливо, якщо, наприклад, закупівля разова і сума контракту не перевищує 100 тисяч рублів. Також неконкурентний спосіб застосовують, якщо послуга є тільки у одного постачальника – наприклад, замовнику потрібно водопостачання, теплопостачання або газопостачання.

Конкурентні способи діляться на відкриті (взяти участь може будь-який постачальник) і закриті (брати участь можуть тільки те постачальники, яких запросив замовник). Серед конкурентних способів є кілька різновидів: запити котирувань, запити пропозицій, конкурси, аукціони. Наприклад, в ході конкурсу замовник вибирає постачальника за різними критеріями, а аукціон виграє той, хто запропонує найнижчу ціну.

За статистикою ЄІС, найпоширеніші способи закупівель – електронний аукціон і закупівля в єдиного постачальника. Якщо ваша послуга НЕ ексклюзивна, то найпростіше почати саме з електронного аукціону, де може взяти участь будь-який підприємець.

Аукціон проходить виключно в електронному вигляді, оголошення в майбутніх торгах можна знайти на сайті держзакупівель. Там компанія пише про умови контракту і називає максимальну вартість, яку вона готова заплатити постачальнику. З цієї суми в призначеної часом почнеться аукціон.